psi fryzjer poznań , groomer poznań

Dlaczego warto odbyć szkolenie groomerskie?

Grooming to zawód skierowany przede wszystkim do miłośników zwierząt. Obejmuje zabiegi pielęgnacyjne dla psów, kotów i innych zwierząt. Usługi groomerskie niewątpliwie zyskały na popularności w ostatnich latach. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie coraz więcej osób rozważa karierę jako groomer, znany jako fryzjer zwierząt. Aby stać się profesjonalnym groomerem warto odbyć specjalne szkolenie. Jak wygląda kurs groomerski? Dla kogo są kursy groomerskie?

Jak wygląda kurs groomerski?

Profesjonalna opieka nad zwierzakiem jest o wiele bardziej skomplikowana niż ta, którą wykonuje się w domu. Strzyżenie odbywa się przy pomocy profesjonalnych akcesoriów groomerskich. Dlatego kurs obejmuje dość obszerną część teoretyczną, podczas której uczestnicy poznają sierść psa, wymagania, jakie stawia każda rasa, a także techniki strzyżenia i pielęgnacji. Zapoznają się również z akcesoriami, które powinno znaleźć się w każdym salonie.

Jednak najważniejszą częścią kursu na groomera jest część praktyczna. W końcu to właśnie praktyka czyni mistrza! Bezprzewodowe maszynki do strzyżenia psów wydają się tylko jednym, łatwym w użyciu narzędziem. Sprawne posługiwanie się tym narzędziem może mieć ogromny wpływ na efekt wyglądu psiej fryzury, a także na zadowolenie klienta.

Dla kogo są kursy groomerskie?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie uczą się pielęgnacji psów. Po pierwsze, są to właściciele psów wystawowych, którzy chcą sami zadbać o strzyżenie, pielęgnację i przygotowanie swojego czworonożnego przyjaciela. Jednak coraz więcej opiekunów psów woli robić to samodzielnie, wyczesując swoje pupile w bezstresowych domowych warunkach. Motywacją do wzięcia udziału w zajęciach jest również chęć poznania zasad użytkowania i doboru akcesoriów pielęgnacyjnych. Istnieją kursy groomerskie od podstaw, przeznaczone dla początkujących w branży lub dla osób, które chcą sprawdzić, czy warto wiązać swoją przyszłość z branżą. Dobry groomer, podobnie jak weterynarz, będzie pracował nad poprawą swoich kwalifikacji przez całe życie.

Co po kursie groomerskim?

Jeśli po ukończeniu kursu groomerskiego nie czujesz się gotowy na otwarcie własnego salonu lub samodzielną pracę w pełnym wymiarze godzin, możesz doskonalić swoje umiejętności podczas stażu. Warto zapytać właścicieli dobrych salonów pielęgnacji zwierząt w okolicy, czy nie potrzebują stażysty. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość obserwowania osób doświadczonych w pracy i stopniowego zdobywania praktycznego doświadczenia. Od momentu wpisania zawodu groomera na listę zawodów Ministerstwa Pracy można przystąpić do egzaminu państwowego i uzyskać tytuł, a następnie w kolejnym kroku tytuł mistrza w tym zawodzie. Obecnie nie jest to wymogiem, ale fakt posiadania tytułu specjalisty w tej specjalności jest potwierdzeniem osiągnięcia najwyższej umiejętności. Przekłada się to na salon i naszą reputację jako certyfikowanych groomerów. 

Wynagrodzenie groomera zależy od wielkości salonu, reputacji i doświadczenia oraz miasta, w którym się znajduje. W tych nieco mniejszych miejscowościach dochód psiego fryzjera oscyluje między 4200 a 5000 zł miesięcznie. W dużych miastach mogą zarobić łącznie do 8 000 zł miesięcznie.

Weź udział w naszym szkoleniu groomerskim

Zapraszamy na szkolenie „Zostań groomerem” w salonie Pom Pom! Jeśli kochasz psy i chcesz nauczyć się jak prawidłowo pielęgnować ich szatę, czyścić i trzymać narzędzia groomerskie oraz trymować i strzyc, to nasze szkolenie jest idealne dla Ciebie.

Oferujemy dwa warianty szkoleń: tygodniowy i dwutygodniowy. Oba warianty zapewniają intensywną naukę od podstaw i praktykę w salonie pod okiem doświadczonego groomera. Po ukończeniu kursu groomerskiego otrzymujesz certyfikat Akademii Pom Pom, poradnik z technikami groomerskimi, nożyczki oraz główkę treningową.  Nie czekaj i zapisz się już dziś! Możesz otrzymać pracę jako Groomer w Salonie Pom Pom zaraz po szkoleniu.